Testy skórne i test koloru włosów

Nasze produkty przeznaczone do domowej koloryzacji są łagodne dla skóry i włosów. Lecz każdy z nas może reagować inaczej na pewne składniki, nawet te najbardziej naturalne. Dlatego zawsze zalecamy przeprowadzenie testu uczuleniowego na skórze 48h przed koloryzacją.

<br />
<b>Warning</b>: Illegal string offset 'alt' in <b>/home/klient.dhosting.pl/nitai/tintsofnature.pl/wp-content/themes/tintsofnature/template-empty.php</b> on line <b>95</b><br />
h

Jak wykonać test uczuleniowy na skórze

 1. Umyj i wysusz mały fragment skóry na nadgarstku albo w zgięciu łokcia.
 2. Zaaplikuj w tym miejscu niewielką ilość żelu koloryzującego.
 3. Zostaw do wyschnięcia.
 4. Pozostaw na skórze na 2 godziny. Jeśli zauważysz zaczerwienienie lub poczujesz pieczenie, swędzenie w tej okolicy, umyj natychmiast skórę.
 5. Po 2 godzinach zmyj żel koloryzujący i obserwuj skórę przez kolejne 48h. Jeśli nie pojawi się nic niepokojącego, możesz śmiało koloryzować włosy.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, nie zalecamy dalszego używania produktu. W przypadku, kiedy objawy nie ustąpią, skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą.

Test koloru dla farb trwałych oraz farb półtrwałych w kremie z henną

Test koloru jest świetny sposobem sprawdzenia, jak będzie prezentował się na włosach wybrany przez Ciebie kolor przed pełną aplikacją.
Zobacz nasze video krok po kroku.
Przed wykonaniem tego testu przeprowadź najpierw test uczuleniowy na skórze.

 1. Farby trwałe: W plastikowej małej misce zmieszaj ze sobą nakrętkę żelu koloryzującego oraz nakrętkę emulsji rozwijającej. Nie używaj metalowych naczyń. Farby półtrwałe: Wstrząśnij butelką.
 2. Nałóż rękawiczki.
 3. Wybierz pasmo o szerokości około 1cm. Jeśli chcesz zobaczyć, jak farba pokryje siwe włosy, uwzględnij je w teście.
 4. Zaaplikuj farbę na paśmie.
 5. Opłucz i ściągnij rękawiczki (będziesz je jeszcze potrzebować)
 6. Spłukaj farbę z pasma ciepłą wodą i wysusz je dokładnie.
<br />
<b>Warning</b>: Illegal string offset 'alt' in <b>/home/klient.dhosting.pl/nitai/tintsofnature.pl/wp-content/themes/tintsofnature/template-empty.php</b> on line <b>95</b><br />
h

Test koloru dla zestawu rozjaśniającego

 1. Załóż rękawiczki ochronne. Użyj plastikowej łyżeczki oraz miseczki do przygotowania produktu. Zmieszaj po połowie łyżeczki proszku rozjaśniającego, aktywatora w kremie i oleju ochronnego, aby uzyskać gładką pastę.
 2. Nałóż pastę na pasmo włosów. Pozostaw na 10 minut.
 3. Wyczyść pasmo papierowym ręcznikiem.
 4. Jeśli osiągnięty rezultat cię nie zadowala, pokryj ponownie pasmo farbą i sprawdzaj co 5-10 minut. Nie zostawiaj jednak farby na dłużej, niż zalecane 45 minut.
 5. Jeśli w czasie testu poczujesz ciepło, nie kontynuuj testu.
 6. Jeśli osiągniesz zadowalający rezultat, zapamiętaj optymalny dla ciebie czas aplikacji i spłukaj farbę z pasma ciepłą wodą, wysusz.
 7. Zwróć uwagę, że czas aplikacji w każdym przypadku może się różnić. Zależy to od wyjściowego koloru twoich włosów.

 

img